Babicovy Dobroty

Obecně se kuchařské pořady nebo pořady o vaření těší velké oblibě televizních diváků a není se čemu divit, každý z nás jí a většina lidí ráda experimentuje s novými recepty a chutěmi. A právě na toto spoléhala televize Nova, když do svého vysílání 11. října roku 2008 zařadila také Babicovy dobroty.

Hned od počátku měl pořad vysokou sledovanost, čímž předčil většinu očekávání.

Kromě inovativních receptů Jiřího Babici jsou v pořadu prezentovány i divácké recepty typické české domácí kuchyně.

Diváky láká hlavně snadno srozumitelná forma, kterou jsou všechny recepty prezentovány. Vše je vysvětlováno takovým způsobem, aby vaření zvládl i úplný začátečník, zároveň však můžou nové přísady inspirovat profesionály či pokročilejší kuchaře.

Moderátor pořadu, kuchař Jiří Babica

Hlavní aktér pořadu Babicovy dobroty, Jiří Babica, se narodil 1. května 1961 v Praze. Praxi kuchaře získal v pražských hotelech Palace a Ambassador. Poté, co absolvoval vojenskou službu, byl devět let zaměstnán v hotelu Alcron, opět v Praze.

Manželský sňatek ho roku 1989 nasměroval do Německa, kde začal pracovat v Kolíně nad Rýnem v restauraci Zlatá Praha.

Díky své zálibě v cestování získával postupně informace o tom, jak se stravují obyčejní lidé v různých částech naší planety. Cestoval například po Japonsku, Karibiku, Malajsii, Jižní Africe, strávil nějaký čas na Havaji, v Austrálii či na Novém Zélandu a v Indonésii. Po návratu z cest chvíli působil jako jeden z kuchařů ve známé restauraci Petersberg Hof v Kolíně nad Rýnem.

Své recepty a zkušenosti se rozhodl prezentovat v pořadu Babicovy dobroty za podpory televize Nova. Skrze tento pořad předává své znalosti a obeznamuje veřejnost s možností uvařit exotické recepty i bez originálních ingrediencí, které k tomu jsou obvykle potřeba.

Čím jsou recepty Jiřího Babici zvláštní

Protože stravovací návyky národů celého světa se velmi odlišují, je velmi obtížné interpretovat je u nás dostupnými potravinami – a právě o to se Jiří Babica snaží. Zda a do jaké míry se mu to daří, posuďte sami při ochutnávce některého pokrmu vyrobeného podle jednoho z nepřeberného množství jeho receptů.

Jiří Babica se snaží o ozvláštnění české kuchyně netypickými chutěmi takovým způsobem, aby je mohli zkusit i lidé bez přístupu k exotickým ingrediencím.

Kde hledat recepty Jiřího Babici

Když zrovna televize Nova Babicovy dobroty nevysílá, je možné shlédnout většinu dílů online na internetu. Většina receptů je také zveřejněna na stránkách televize Nova.

Recepty z Babicových dobrot byly vydány také knižně a to hnes s několika pokračováním. Každou Babicovu kuchařku pokřtil jeho dlouholetý kamarád a zpěvák skupiny Žlutý pes.