Gympl

Po záplavě seriálů s doktorskou tematikou a telenovel působí prostředí školy celkem novým a svěžím dojmem. Nový seriál z produkce televize Nova s názvem Gympl s (r)učeným omezeným vám představí hlavně učitelský sbor, který je sestaven výhradně z pestrých charakterů.

Seriál Gympl s (r)učeným omezeným

Na chodbách gymnázia se bude rozprostírat vedle učitelských intrik romantika, o diváky se bude pokoušet svébytný humor i drsnost školního prostředí. Samozřejmě nechybějí klasické studentské problémy a obtíže, které každý z nás alespoň trochu zná. A samozřejmě, vše bude spojovat nekončící balancování na miskách vztahů učitelů a rodičů, rodičů a dětí a dětí a učitelů. A kdo ví, kdo vnese do situace tu správnou rovnováhu.

Gympl nabízí prostředí, které každý z nás zná. Je to velmi osobité, vtipné, kruté i veselé prostředí zároveň, ve kterém se odehrává mnoho dobrodružství. Seriál Gympl s (r)učením omezeným diváka přenese nazpět do školních lavic, dá jim znovu pocítit již ztracená školní léta a současným studentům ukáže, že jejich problémy nejsou jedinečné. Protože stejnými trablemi jistě budou procházet i seriálový hrdinové.

Situace na půdě Gymnázia

Situace na půdě seriálového gymnázia není nijak růžová. Vyprávění dílů seriálu diváky zavede na chodby jedno maloměstského gymnázia, které rozhodně nepatří mezi ty nejlepší. Nepatří ani mezi ty lepší, nebo dobré. Patří mezi střední školy s velmi špatnou pověstí, kterou je těžké zlomit a přehrát na stranu dobré pověsti a vyzdvihnout gymnázium do výšin. Situace školy je dokonce tak špatná, že je v plánu školu dočista zrušit. Diváci tak sledují počátečný rozpad školy, která má před sebou poslední rok existence, jelikož to je na první pohled jediným možným východiskem. Situaci nezlepšuje ani ředitel školy, který rezignovaně podléhá alkoholismu, natož pak učitelský sbor, který místo kladení důrazu na výuku a prospěch žáků řeší své žabomyší války a intriky. Z prvních dílů seriálu jasně plyne, že se musí stát něco opravdu zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. A právě o takové cestě, která gymnázium zachrání, je seriál Gymnázium s (r)učeným omezeným.

K takovému cíli je ale cesta trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje.

Biblický počátek

Scénáristé zvolili jméno pro hlavní postavu seriálu opravdu svědomitě. Prvním impulzem k přestavbě školy zevnitř je právě nástup mladého učitele Adama (tuto postavu energeticky ztvárňuje Ondřej Brzobohatý), který má podobně nevalnou pověst jako škola. Adam totiž zastává svérázné vyučovací metody, provází ho jednoznačný despekt k autoritám a je pověstným někdy až příliš drsným přístupem. A to jak ke kolegům učitelům, tak i ke svěřeným studentům. Zvládne Adam svou roli dobře? Bude právě on tím, kdo školu zachrání, nebo se stane jen dalším učitelem, který ztratil všechny své iluze o školství a o posvátnosti a vznešenosti úlohy, jakou je předávání vzdělanosti a kultury?

Hvězdy a hvězdy

Nova v novém seriálu Gympl představuje hned několik hvězd. A to často v netradičních rolích, v nečekaných situacích a postavách. Na obrazovkách budete potkávat nejen novácké, ale i české herecké špičky a slavné herce. A po jejich boku se hrdě postaví i slavné osobnosti z českého showbyznisu. Diváci a fanoušci Gymplu se mohou každý týden setkávat s rezignovaným ředitelem Matulou, kterého hraje Karel Heřmánek nebo s milou a hodnou učitelkou Eliškou, kterou neztvárnil nikdo jiný než Libuše Šafránková. Dále diváci uvidí v nezapomenutelných rolích Zuzanu Bydžovskou, Milana Šteindlera, Václava Vydru nebo krásnou Martu Jandovou.