Koření

Koření je jedním z pravidelných publicistických pořadů televize Nova a je jasné, že jako takový je velmi divácky oblíben stejně jako jiné pořady podobného zaměření (Objektiv…).

Mnoho diváků si oblíbilo exotické reportáže, jejichž obsah je většinou velmi atraktivní – koho by napadlo, že je něco takového, co reportáže prezentují, někde na naší planetě možné! Člověk je při sledování Koření vtahován do světa, ve kterém sice žije, ale zjišťuje, že ve skutečnosti o něm příliš mnoho neví.

Televize Nova poprvé zařadila Koření do svého programu 18. března roku 2005, od té doby probíhá vysílání pořadu pravidelně. Koření doporučuji všem, kteří rádi poznávají nové věci a baví je dozvídat se o jiných kulturách či novinkách ve světě. Tento pořad je skvělý jako kulisa k sobotní relaxaci.

Na co se zaměřuje Koření

Koření přináší divákům televize Nova zajímavé reportáže ze všech koutů světa. Tyto reportáže mají dokumentární charakter a velice často se zde objevují informace o kulturně zajímavých událostech.

Díky pořadu Koření mohou televizní diváci dostupnou formou vstřebávat nové poznatky o dění na naší planetě a tím si rozšiřovat své obzory.

V jediném dílu jsou kombinovány reportáže z různých tématických odvětví, jako jsou například zajímavosti z říše rostlin, neživé přírody i zvířat, ale také reportáže o životě méně známých národů, turistických atrakcích, netypických léčebných metodách, světové gastronomii, výdobytcích moderní doby, převratných objevech, dobrodružstvích a neobyčejných událostech. Pořad je koncipován tak, že každého něco z aktuálně nabízených reportáží zaujme.

Reportáže bývají originální a velice poutavé.

Moderátorky a tvůrci pořadu Koření

Všemi díly pořadu Koření nás provádí jedna z půvabné dvojice moderátorek (Martina Háchová, Dana Řeháčková), které představují jednotlivé reportáže a také komentují události v nich, navíc osobně sestavují i scénář ke každému novému dílu, s čímž jim pomáhají také Michaela Šmídová a Lucie Pazderková.

Autorem a vedoucím projektu je Vladimír Kouba, šéf zahraničního zpravodajství.

Obrazový materiál pro reportáže poskytují redakci většinou agentury Reuters, APTN atd., když se naskytne příležitost, natáčí redakce vlastní příspěvky (většinou v oblastech blízkých České Republice). Výroba reportáží probíhá neustále, neboť každý týden musí být sestaven nový díl pořadu Koření (přibližně dvanáct reportáží), který se bude vysílat v průběhu následujícího týdne.

Co je na pořadu Koření tolik atraktivní

Atraktivita tohoto pořadu dlí především v široké paletě témat, kterou jsou reportáže během padesáti minut schopné pokrýt. Téměř každý si zde najde to, co ho nejvíce zajímá. Výklad moderátorek je poutavý a velice dobře srozumitelný.

Rámec pořadu koření zahrnuje také diváckou soutěž, v níž zájemci o předplatné nejrůznějších naučných časopisů odpovídají na soutěžní otázku, která je prezentována v pořadu společně se třemi možnostmi. V průběhu následujícího dílu je správná odpověď odtajněna. (Pokud budete sledovat starší díly, můžete si alespoň ověřovat, na jaké úrovni se pohybuje váš všeobecný přehled nebo jak dokážete dávat pozor na informace prezentované v jednotlivých reportážích.)

Délka a doba vysílání

Televize Nova vysílá Koření již od roku 2005 a nepřetržitě přibývají nové díly. Zdá se, že je na naší planetě stále spousta věcí, které stojí za to vidět, a na které si tento kulturně dokumentární pořad dosud patřičně neposvítil.

Nové díly bývají vysílané v sobotu, i když čas vysílání je občas změněn. Délka jednoho dílu Koření trvá obvykle kolem jedné hodiny.