MasterChef

Očekávané se stalo skutečným. Bylo jen otázkou času, kdy MasterChef poprvé dorazí i na obrazovky televizí v České a Slovenské republice. Tato fenomenální a světově nejznámější a nejúspěšnější kulinářská show proběhne letošní léto na televizi Nova v Česku a na Markíze na Slovensku.

Jestli máte vášeň pro jídlo, ctíte kulinářskou odvahu a talent, sledujte a fanděte svým favoritům v realityshow MasterChef. V této soutěži se o vaši přízeň, o uznání porotců a o pohádkovou výhru utká několik nejlepších českých a slovenských amatérských kuchařů. Ti se spolu utkají pod dozorem kulinářských a gastronomických odborníků o titul MasterChef.

Originální verze MasterChef

MasterChef je televizní hra o vaření. Jejím původcem je Franc Roddam, který dal vzniknout originální verzi, která proběhla na televizních obrazovkách v Británii už v roce 1990. Po ne zrovna kolosálním úspěchu byl formát pořadu uložen k ledu a vrátilo se k němu až v roce 2005, kdy jej výkonný producent Franc Roddam a John Silver upravil pro potřeby a požadavky současné BBC. Úspěch byl mnohem větší, než při prvním vysílání a tak bylo rozhodnuto pořad exportovat do celého světa pod jednotnou hlavičkou i logem, což ostatně napomohlo k jeho propagaci. Dnes už se MasterChef vysílá nebo připravuje ve více než 35 zemích světa s tím, že celou rodinu v nejrůznějších národních obměnách sledují lidé z více než 200 zemí světa.

Asi největší obliby se těšila verze MasterChef Austrálie, která se pokaždé stala nejsledovanějším televizním seriálem v Austrálii. Velké obliby se těšila i druhá řada show, která se umístila na třetí pozici v celé historii australského televizního vysílání vůbec. Kromě toho MasterChef Austrálie získal ocenění za Nejoblíbenější Reality Program v  Logie Awards 2010. A aby nebylo málo chvály do sledovanosti australské verze, dodejme, že právě austraslké zápolení kuchařů se odvysílalo v několika dalších zemích a to buď s titulkami, nebo s dabingem.

Inovace jako míra pokroku a obliby

Aby se MasterChefu diváci brzo nepřejedli, přišli jeho tvůrci rovnou se čtyřmi verzemi soutěže. První verzí je ta klasická, kterou můžete vidět i v naší české a slovenské verzi. Kromě toho existují i tři další: MasterChef: Profesionálové, kde soutěží výhradně profesionální kuchaři o přízeň a místo v nějakém luxusní a známé restauraci. Dále pak Celebrity MasterChef, kde jak jinak soutěží známé tváře showbyznisu a umělecké sféry, kteří soutěží za účelem určité dobročinnosti. V neposlední řadě byla světu také představena verze Junior Masterchef, kde naleznete jen dětské a náctileté kuchaře.

MasterChef

Ptáte se, co vám MasterChef přinese? Rozhodně to bude ta nevětší bitva kuchařů na našem území. Každý soutěžící bude muset předvést to nejlepší ze svého kuchařského umění, aby obměkčil a přesvědčil odbornou porotu o tom, že právě on je tím, kdo se má stát šéfkuchařem, tedy Master Chefem. Talent a umění soutěžících budou porotci zkoumat a podrobovat mnohým zkouškám, které se ponesou v duchu nejrůznějších národních kuchyň světa. I těch, které doposud naši kuchtíci neměli šanci s největší pravděpodobností vůbec poznat.