Mr. GS

Mr. GS byl pořadem televize Nova, kde jako hlavní aktéři působili Richard Genzer a Michal Suchánek – známá dvojice komiků. Jednalo se o talk-show, kam si moderátoři zvali nejrůznější osobnosti a bavili své diváky při rozhovorech s nimi.

Talk-show jsou televizními diváky velmi oblíbené. Kromě zábavy přinášejí zajímavé dialogy také mnoho informací o výjimečných osobnostech naší země. Přestože tento televizní žánr má své kořeny v Americe, i Češi v něm nalezli nemalou oblibu, a tak není divu, že na většině místních kanálů nechybí nějaký podobný zábavní pořad. Mezi další známé české talk-show patří Všechnopárty, Uvolněte se, prosím, Show Jana Krause atd.

Televize Nova pustila tento projekt do svého vysílání v roce 2008. Pořad byl velmi populární až do chvíle, kdy vedení rozhodlo o jeho stažení v roce 2010.

Moderátoři a tvůrci pořadu

Richard Genzer byl původně tanečníkem a vystupoval především v muzikálech (Krysař, West Side, Story, Dracula, Tři mušketýři…). Spolu s Michalem Suchánkem, Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou vedl zábavní pořad Tele Tele.

Michal Suchánek vystudoval herectví na konzervatoři. Působil v mimojiné také v Národním divadle. Nezapomenutelné jsou především jeho filmové role ve filmech Sněženky a machři, Proč? a podobně.

Kromě moderátorů Richarda Genzera a Michala Suchánka, kteří řídí celý pořad, zde vystupuje také Václav Kopta (známý především z filmu Sněženky a machři), jenž se zde stará o hudební kulisu, vstupuje do rozhovorů, ale také tvoří společně s muzikálními hosty.

O pořadu

Výjimečností tohoto pořadu je především počet moderátorů, kteří hovoří s hosty. Všechny dosavadní české pořady spadající pod žánr talk-show řídí pouze jediný moderátor. Je pravda, že někdy může hostům (i divákům) připadat, že jejich „protivníci“ jsou v přesile, ale upřímně, kdo z nás si umí představit každého z těchto moderátorů odděleně?

Dvojice Genzer-Suchánek vkládají do Mr. GS svůj osobitý moderátorský styl, i když zábava zde není tak prostá jako v jejich nejznámějším a nejúspěšnějším pořadu Tele Tele.

Tématy rozhovorů může být cokoli, na co si jen vzpomenete. Mr. GS se nezaměřuje jen na aktuální problémy společnosti, zabývá se vším, i když záleží samozřejmě na pozvané osobnosti. Hosty tohoto pořadu bývají čeští sportovci, umělci, modelky, zpěváci, herci a mnoho dalších, snad jen do politiky se Mr. GS příliš nepouští. Mimojiné pořad navštívili Lejla Abbasová, Ivo Jahelka, Lucie Bílá, Ewa Farna, Pavel Šporcl, Zdeněk Troška, Jiří Mádl, Iveta Bartošová, David Koller, Adéla Banášová a mnoho dalších známých lidí.

Během jediného dílu navštíví pořad Mr. GS dva hosté. Studio bylo zřízeno v divadle Metro, kde také mohli zájemci sledovat tuto show v reálu.

Možnosti shlédnutí

Televize Nova již nové díly Mr. GS nenatáčí a ani v budoucnu to nemá v plánu. Starší díly jsou k dispozici hlavně na internetu, kde si můžete zdarma připomenout některé okamžiky a hosty z tohoto pořadu. Délka jednoho dílu činí 25 minut.