MTV

Česká verze nejpopulárnější světové televizní stanice, jejíž hlavní náplní je hudba a zase hudba, začala vysílat 29. listopadu 2009 a stala se tak čtvrtou televizní stanicí společnosti CET 21, pod kterou spadá dobře známá televize Nova. Česká stanice MTV přebírá od svého amerického vzoru mnoho konceptů a oblíbených pořadů. Nechybí ale ani spousta vlastní invence, přínosu a nápadů, které jsou realizovány v nejrůznějších pořadech. Skvělé je, že stanice MTV nevysílá jen pro Českou republiku, ale také pro Slovensko.

Cesta k české MTV

Podobně jako u svého sportovního kanálu, i pro MTV byla rozhodující zkušenost z rumunské televize PRO, kde místní verze hudební stanice již několik let běžela. Stačilo pak akorát zajistit licenční smlouvy na vysílání domácí stanice a mohlo se jít do vysílání. Česká hudební stanice tak mohla začít vysílat 29. listopadu 2009. A začalo to opravdu ve velkém stylu, protože hned od počátku je MTV spojena s obrovskou akcí a show, soutěží Česko-Slovenské Superstar, kromě toho se stanice stala hlavním mediálním partnerem desátého ročníku závodů ve freestyle motokrosu Gladiator Games. Díky tomu se právě na MTV mohlo sledovat vyhlášení FMX jezdce desetiletí.

Leoš Mareš jako tvář MTV

Už od počátku provázel diváky televizním vysíláním MTV Leoš Mareš, kterého si diváci oblíbili hlavně z úspěšné série Superstar a dalších velkolepých show, které Nova produkovala. Oblíbená postava a tvář Leoše k televizi přivedlo bezpočet mladých diváků a hlavně divaček a i dnes se s ním můžete setkávat v nejrůznějších pořadech, které si v krátkosti můžeme již nyní představit.

Hudební pořady stanice MTV

První pořad, který si představíme, je Měsičník Push. Odhaluje právě ty nejžhavější a nejnadanější objevy z celé hudební scény a dává divákům možnost poznat je dřív, než se s nimi seznámí z rádia. A jelikož je to televize, nováčka vždy představí pomocí rozhovorů, videoklipů a reportáží.

Jestli máte rádi živáky, je pro vás pořad World Stage tím pravým. Právě zde se můžete podívat na vystoupení vašich oblíbených zpěváků a skupin z pohodlí domova.

Stanice MTV dává prostor vedle mainstreamu také alternativní hudbě a to ve svém pořadu Alternative Kation, kde si můžete vychutnávat avandgardní hudbu, punk, psychydelický rock a další.

A určitě každé ranní ptáče potěší Budíček, který servíruje ranní porci svěží hudby už od šesti hodin.

Pokud nemáte o víkendu co na práci, doporučujeme Chill Out Zone, který vám nabídne pohodové klipy z trip-hopu, ambientního house či poklidného trance.

Pokud rádi tvrdší hudbu, nalaďte si stanici MTV kolem půlnoci, kdy běží MTV Rocks!, který je určen pro všechny milovníky mladšího rocku, ostrých kytar a nevybíravých bicích.

A pokud nemáte žádné plány na víkend, můžete uspořádat vlastní párty, kde bude hudbu obstarávat Party Zone, takže o hudbu do pohody i k tanci máte postaráno. Samozřejmě nechybí ani programy sledující ty nejžhavější a nejnovější klipy, pro jejich přehled sledujte pořed This is the new Sh*t a pokud máte svůj opravdu oblíbený klip nebo písničku, i na stanici MTV pro něj můžete hlasovat a sledovat, jak si vede v pořadu Top 10.