Nova Cinema

podobně jako televize HBO, i stanice Nova Cinema je čistě filmovím a seriálovým kanálem. Nova Cinema začala vysílat symbolikcky 1. prosince 2007 a to v 11 hodin dopoledne. Podobně jako její největší konkurent u nás – HBO, se Nova Cinema těší vleké popularity a obliby u všech diváků a divaček.

Vedle filmů a seriálů, nejen z produkčních dílen společnosti Nova, se v programu můžete setkat i s pořady pro děti nebo s dokumenty. Vysilací pásmo Cinemy je zaměřeno hlavně na ty diváky, kteří si nevyberou program na domovské stanici TV Nova. Jinými slovy – pokud vás nezaujme hlavní večerní program v televizi, je zde pro vás Cinema, která vám nabídne kvalitní filmový zážitek každý večer.

Stanice Cinema v digitálu

Velká změna ve fungování stanice nastala dne 15. 12. 2008, kdy se začalo s vysíláním programu pomocí DVB-T v multiplexu 2. Díky tomu kdokoliv, kdo měl a má přijímací zařízení pro příjem digitálního sygnálu, si mohl stanici bezplatně naladit. A tak se k programu mohl ostat už skoro každý, i ten, kdo neměl satelit nebo kabelovku. To rapidně zvýšilo sledovanost a samozřejmě i oblíbenost, takže se například Cinemě dostalo ocenění od ATO-Mediaresearch za nejsledovanější televizní filmovou stanici v České republice. m kanálem.

Inspirace v Rumunsku

Název televizní stanice Nova Cinema byl odvozen od rumunské televize PRO, která má mezi svými kanály také stanici Cinema a také se stejným zaměřením jako náše domácí stanice. To by teoreticky mohlo zavánět problémy s autorskými právy, ale skutečností je, že rumusnká televize PRO spadá stejně jako Nova pod společnost CME. Česká strana si nebere inspiraci ale jen pro filmové kanály, ale například i pro Odpolední televizní noviny nebo i pro celé pojetí stanice MTV.

Webová podpora pro Cinemu

Stejně jako každá televize, i stanice Nova Cinema má plnohodnotnou internetovou podporu. Jedná se o vlastní web, kde najdete vše přehledně a na jenom místě. Pár kliknutími se dostanete k programu, co se zrovna vysílá i vysílat bude. Bez problémů naleznete i novinky ze zákulisí a informace o připravovaných projektech a pořadech.

Samozřejmě nechybí ani prolinkování na další weby pod hlavičkou Novy. Bez obtíží se dostanete rychle na stránky tn.cz, do archivu televize nova i na Voyo.cz.