Nova Plus

Diváci televize Nova si už dávno zvykli na internetové služby a online televize, které jim Nova nabízí. Po bok Archiv TV Nova a Voyo.cz se nedávno přidala nová služba, která snad již dle názvu přináší něco víc, něco navíc. Seznamte se s Nova Plus (Nova+). A jak už to pro TV Nova bývá zvykem – spuštění portálu Nova Plus připadlo opět na symbolické datum. Tedy den dvacátých narozenin naší oblíbené televize.

Nova Plus je zbrusu nová webová služba umožňující divákům sledovat oblíbené pořady z produkce TV Nova online z pohodlí domova nebo na cestách, když jsou mimo dosah domácí televize.

Nova plus je internetovou platformu, kde si kdokoliv může přehrát epizody vybraných seriálů a pořadů. Přičemž vždy platí, že se jedná o díly seriálů a pořadů, které TV Nova odvysílala za posledních sedm dní. Vše je přitom naprosto a hlavně – bez registrace. To potěší určitě každého, protože kdo si má stále pamatovat víc a víc přihlašovacích účtů. Navíc, když je to bez registrace, nemusíte se ani nikde upisovat a číst dlouhé podmínky užívání služby.

Jak je vidět, televize Nova se dlouhodobě snaží být divákovi co nejblíže a být k němu co nejpřívětivější. Jak ostatně i uznává jednatel a generální ředitel skupiny Nova Christoph Mainusch, tak Nova stále pokračuje v již nastolené obchodní strategii distribuování vlastního obsahu napříč různými kanály. Můžeme tedy očekávat i další projekty na internetu?

Jak Nova Plus funguje?

Nestíháte nějaký aktuálně vysílaný díl svého oblíbeného pořadu či seriálu? Od teď máte jedinečnou šanci zhlédnout je na Novaplus.cz. Stačí jedno kliknutí a už můžete koukat.

Všechna videa a i vlastní používání Nova Plus je plně zdarma, můžete se koukat bez registrace a přitom pokaždé budete mít k dispozici celou epizodu po dobu sedm dní po odvysílání. Takto se můžete těšit na veškeré premiérové díly oblíbených seriálů jako je Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a Doktoři z Počátků nebo Kriminálka Anděl. Od teď je pokaždé najdete ihned po odvysílání na Nova Plus. To ale není vše! Služba vám nabídne ke sledování i pořady Víkend, Prásk!, Střepiny a Televizní noviny.

Fungování se dá shrnout do jednoduchých bodů:

Kam se podívat? Nova Plus, VOYO nebo Archyv TV Nova?

Určitě vás již napadlo, zdali si tyto tři weby Novy nebudou konkurovat. Odpověď je jednoduchá – určitě ne. Budou se jen nanejvýš doplňovat. Stačí si všimnout, jaký je rozdíl v internetových službách, které TV Nova nabízí.

Nejprve společné rysy: Na každé ze tří webových platforem můžete sledovat pořady a seriály z produkce televize Nova. Jenže zde podobnost končí, jelikož někde díly najdete před odvysíláním, jinde po odvysílání. Ujasněme si to:

VOYO.cz je sice placená služba, ale zase má své výhody. Najdete zde kompletní archiv všech televizních pořadů z produkce TV Nova. A to dokonce pokaždé i dvě epizody dřív, než budou odvysílané v televizi. Na VOYO najdete ale mnoho dalších seriálů a filmů nejen z produkce TV Nova, takže si můžete udělat i své malé domácí kino.

Na Nova Plus zase najdete jen epizody vybraných seriálů, jako je Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2, Doktoři z Počátků a Kriminálka Anděl a pořadů Víkend, Prásk!, Střepiny a Televizní noviny. Ano, právě seriál Ulice na Nova Plus je nejúspěšnějším a také nejsledovanějším pořadem. Díl se ke zhlédnutí objeví vždy po odvysílání v televizi a vydrží zde po dobu sedmi dní. Takže pokud jedete na dovolenou, nemusíte si nic složitě nahrávat. Po návratu můžete klidně zkouknout všech pět dílů Ulice, klidně v neděli.

A v poslední řade: co už nenajdete ani na VOYO ani na Nova Plus, najdete to v Archivu TV Nova.

Orientace na Nova Plus

Televize Nova už má mnoho zkušeností s webovými stránkami svých internetových portálů. A tak není divu, že i Nova Plus dostala přehlednou a přívětivou tvář, která cílí hlavně na spokojeného diváka Novy. Stránky Novaplus.cz jsou rozděleny přirozeně a přehledně podle jednotlivých pořadů, které zde Nova nabízí ke sledování. Po jednom kliku se dostanete hned na stránku, kde si můžete pustit hledaný díl. Bez registrace můžete pohodlně sledovat seriály online. Z této stránky se návštěvník samozřejmě může dalším jedním kliknutím dostat na mini stránky na Nova.cz, kde najdou další videa, zajímavé perličky a zprávy o dílu i celé sérii.

Nova Plus jako velké lákadlo

Nikdo snad ani nečekal tak obrovský zájem o novou službu. Nova Plus si získala obrovský zájem fanoušků hned v počátečních hodinách svého prvního provozu. A už od chvíle svého spuštění do konce dubna roku 2014 ji navštívilo rekordních 565 408 návštěvníků. Co už ale opravdu nikdo nečekal, snad právě tím největším lákadlem nebyly právě odvysílané epizody úspěšných nováckých pořadů a seriálů, ale Velká kuchařka Ládi Hrušky. Ta se stala druhou nejoblíbenější sekcí portálu a to hned za neporazitelným seriálem Ulice.