Nova sport

Snad každý rád sleduje s napětím osudy a úspěchy svého oblíbeného týmu nebo národní reprezentace, kromě toho se rád koukne na exotické sporty nebo na ty, které si sám užít aktivně nemůže. Ne každému se poštěstí ale pravidelně sledovat sportovní události naživo a právě proto se velké obliby těší sportovní stanice v televizi.

Dříve u nás byly k dispozici dva soukromé televizní kanály plné sportu, Galaxie Sport a Eurosport. Když společnost CET21, která zastřešuje celou společnost Nova, získala práva a licence ke Galaxii Sport, ukončila její vysílání dne 4. 10. 2008 a místo ní divákům představila moderní televizní stanici Nova Sport, která zapadá do rámce televizních stanic Nova a Nova Cinema. Diváci si tak můžou užít přenosy sportovních událostí ve vysoké kvalitě a s moderním přístupem redakčního týmu.

Program na stanici Nova Sport

Celý vysílací čas stanice je zaplněn hlavně přímými sportovními přenosy nebo záznamy a opakováním těch zásadních utkání a událostí pro lepší pokrytí časových možností diváků, takže vám prakticky nic neuteče. Vedle této hlavní náplně stanice je divákům nabízen i doprovodný program, kde se můžete setkávat s těmi nejznámějšími nebo nejlepšími sportovci, trenéry a dalšími lidmi od sportu a to formou rozhovorů a reportáží. Samozřejmě nechybějí další informace se sportovní tématikou.

Co je pro stanici Nova Sport opravdu důležité, je získání licencí na mnohé prestižní sportovní události z celého světa. Takže její diváci se mohou těšit na přímé přenosy například z motoristických závodů Moto GP a Formule F1, nejprestižnější basketbalovou soutěž NBA, ale také hokejové NHL a kontinentální KHL. Vedle toho nechybí mnoho fotbalových a hokejových zápasů i turnajů z nejrůznějších koutů světa, lig a pohárů. Na své si přijdou i fanoušci tenisu, kulečníku, golfu, ale také mnohých, často bláznivých nebo přinejmenším bizardních, japonských soutěží.

Webová podpora stanice Nova Sport

Stejně jako jiné stanice, i Nova Sport má svůj vlastní web, který doplňuje a uceluje veškeré sportovní informace z jakékoliv oblasti. Webové stránky fungují na bázi serveru tn.cz, kde má sport vyhrazený vcelku slušný prostor. Web se neustále aktualizuje, takže máte přehled o tom, co se právě děje. A podobně jako na tn.cz, i zde se můžete často setkat s významnými sportovními osobnostmi, které zodpoví vaše dotazy a to nejčastěji od osmé hodiny večer.

Nova Sport v HD rozlišení

sportovní zápasy jsou často zabírány z větší dálky, aby bylo možné obsáhnout co nejvíce dění najednou. A právě proto je skvělé, že je Nova Sport již od začátku svého vysílání dostupná právě v té nejvyšší kvalitě – HDTV a v rozlišení 16:9. Nova Sport vysílá maximální množství sportovních přenosů, všechny v nejvyšším možném rozlišení a kvalitě, čímž dopřává svým divákům ten nejlepší zážitek ze sledování sportu.

Jak naladit Nova Sport?

Pro naladění stanice Nova Sport máte hned několik možností, například zpoplatněnou formou přes satelit nebo kabelovou televizi. Naprostá většina poskytovatelů těchto televizních služeb vám nabídne své produkty tak, aby odpovídaly vašim požadavkům, navíc je Nova sport již ve většině základních balíčků s nabízených programů.