Snídaně s Novou

Snídaně s Novou přináší svým divákům pravidelné ranní zpravodajství z domova i ze světa. Jedná se o pořad vysílaný každé všední ráno, který vás jemně povzbudí při vašem brzkém vstávání, zabaví během ranního odchodu do práce či do školy a dokáže vás příjemně naladit do těžkostí následujícího dne.

Kromě zpravodajství a rozhovorů s hosty je do vysílání Snídaně s Novou zařazována také hudba, kreslené pohádky pro nejmenší a také divácká soutěž. Televize nova vysílá pořad Snídaně s Novou od samého zrození této oblíbené televizní stanice.

Moderátoři a další účastníci pořadu

Každým vysíláním provází diváky jedna moderátorská dvojice, ve které je obvykle zastoupený (podobně jako tomu u televizních zpráv) mužský i ženský element.

Od počátku vysílání Snídaně s Novou se ve studiu vystřídalo mnoho a mnoho moderátorů a není se čemu divit, když si uvědomíme, že dobu puberty má podle věku tento pořad již dávno za sebou. Mimo jiné se zde objevovaly známé osobnosti české publicistiky i herectví jako Tereza Kostková, Dalibor a Adéla Gondíkovi, Aleš Cibulka, Michal Jagelka, Aleš Háma, Dana Morávková a další.

Aktuálními moderátorskými dvojicemi jsou Iveta Kořínková a Aleš Lehký, Marta Ondráčková společně s Pavlem Svobodou a Zora Kepková s Davidem Brabcem. Všichni tito lidí za sebou mají bohatou praxi ve svém oboru. Spolu s nimi ve studiu vystupují také další moderátoři, kteří mají na starost například počasí, internetové nebo dopravní zpravodajství atd.

Co můžete najít v pořadu Snídaně s Novou

Během rána vám Snídaně s novou poskytne nejdůležitější informace do následujícího dne a usměvavé tváře moderátorů vám dodají zdravou náladu.

Nejvýraznější složkou pořadu jsou zpravodajské informace. Moderátoři poskytují svým divákům nahlédnutí do čerstvého denního tisku nebo do článků internetového zpravodajství, díky čemuž se rychle dozvíte o aktuálním dění u nás i v zahraničí. Každý pak jistě ocení především nejčerstvější předpověď počasí, podle které se můžete ráno bez obav řídit při přebírání vašeho šatníku, nebo vám může pomoci rozhodnout se, zda nepřibalit skladný deštník.

Kromě praktických informací, ke kterým patří ještě dopravní zpravodajství, jsou do vysílání zahrnuty také klipy zpěváků či hudebních skupin, pro děti je připravená kreslená pohádka, jakási obdoba večerníčku, a lze také soutěžit o hodnotné ceny na základě odpovědi na nejrůznější soutěžní otázky.

Významnou součástí Snídaně s Novou jsou také rozhovory se zajímavými hosty, kterými obvykle bývají čeští umělci (zpěváci, malíři, hudební skupiny…), sportovci, pořadatelé nejrůznějších akcí, které mají v nejbližší době na území České republiky proběhnout, či lidé, kteří mají co říci k problémům, jimiž se aktuálně zabývají hlavní zpravodajské relace.

Témata rozhovorů se obvykle řídí současnými událostmi či probíhající roční dobou – v létě přináší rady pro letní dovolenou, v zimě se například dozvíte o zajímavých lyžařských střediscích, sezónních nemocech apod.

Občasné speciální díly bývají vysílány z atraktivních lokací, kde televize Nova podílí na pořádání nějakých akcí.

Možnosti shlédnutí

Snídani s Novou vysílá televize Nova každý všední den mezi 6. a 9. hodinou ranní od roku 1994, kdy pořad denně startoval dokonce v 5 hodin ráno, což umožňovalo během prvních šedesáti minut vysílat také klipy a různá videa nepřístupné dětem.

Starší díly je možné vyhledat na internetu a shlédnout je zdarma, i když ty, které byly natáčené před rokem 2010, se dají najít jen velmi těžko.