Televizní noviny

Ke každé televizní stanici neodmyslitelně patří její hlavní zpravodajský blok, který obvykle vysílá v podvečer. Nejinak je tomu i na televizi Nova, jejichž zpravodajský servis je vyhlášený a nejsledovanější v českém éteru. Tradiční televizní noviny vysílají každý večer od půl osmé, a jsou vůbec nejsledovanějším zpravodajským vysíláním.

Televize Nova však nabízí nejenom toto hlavní zpravodajství. Její hlavní zpravodajský blok je doplněn o řadu menších zpravodajských vysílání po celý den. Za všechny jmenujme odpolední televizní noviny, nebo např. magazíny koření a střepiny, které nabídku zpravodajského vysílání doplňují.

Ucelenost informací pak doplňuje zpravodajský portál tn.cz, který je aktualizován dvacet čtyři hodin denně, a můžeme se zde dozvědět nejaktuálnější dění z domova i ze světa. Stejně tak zde najdeme také zpravodajské informace ze sportu a kultury. Svoji popularitu si server získal především díky kvalitnímu zpracování a neustálé aktualizaci informací, což oceňuje většina návštěvníků portálu tn.cz.

Historie televizních novin

V ČT začalo pravidelné vysílání večerního zpravodajství v roce 1958, kdy jej zavedla ČST. Předchůdkyní tohoto již skutečného zpravodajského vysílání byla televizní relace TAZ - televizní aktuality a zajímavosti. Televizní noviny byly od svého vzniku vysílány v televizi pravidelně každý podvečer, v 60. letech k nim pak přibyla tzn. pozdně-večerní krátká varianta, což bylo zpravodajství vysílané pozdě v noci,ve kterém se opakovali nejdůležitější příspěvky, ke kterým přibylo čtení stručných zpráv.

Televizní noviny se staly politickým nástrojem, a to především díky své oblíbenosti, každý večer je sledovala drtivá většina televizních diváků. V roce 1968 pak informovala o potlačení Pražského jara, a to až do té doby, než ji násilně obsadili cizí vojáci.

Po roce 1989 byly po rozhodnutí vedení ČST televizní noviny přejmenovány a vznikl tak Deník ČST. V současné době však můžeme opět sledovat zpravodajský blok s názvem televizní noviny, a to na naší oblíbené TV Nova.