Telka

Společnost Nova přijala mezi své členy, kterých je nyní již sedm, novou vlastní televizi. Stanice Telka je zatím poslední stanicí, která může cílit na určitou skupinu obyvatel, kteří ještě nejsou osloveni stávající nabídkou jiných pořadů na televizi Nova. Nejdříve to byl filmový kanál, který rozšiřoval nabídku poutavých a neokoukaných (i když většinou spíše právě těch okoukaných) titulů. Následovala stanice zaměřená výhradně na sport, pak československá verze známé hudební stanice MTV. A když konkurence přišla se zábavní stanicí, která oslovuje široké davy náctiletých, i Nova vyrukovala s něčím novým – se stanicí Fanda, která cílí hlavně na muže.

Aby se síly doma u televizorů vyrovnaly, Nova nabízí nově alternativu k pořadům pro mladé a pro muže. V masivním měřítku ženy sportu ani pubescentním komediím moc neholdují. Chtějí romantiku a spletité rodinné vztahy. A právě to nabízí stanice Telka.

Stanice Telka jako dárek

Nova má ve zvyku své narozeniny slavit pravidelně a na oslavu divákům nabízet ty lepší nové filmy, nebo alespoň ty staré, okoukané, ale prověřené. Vždy je divák pronásledován upoutávkami, připomínkami a dalšími aktivitami v programu, které ho nutí sledovat onen narozeninový speciál. Devatenácté narozeniny byly ale jiné. Tehdy si Nova pro diváky připravila speciální dárek a to rovnou novou televizní stanici TELKA, která má za úkol přinášet vám tu nejlepší zábavu. Navíc takovou zábavu, která už nikdy nebude jinde k nalezení.

Telka a její program

Už od názvu, který je jasně familiérní, je jasné, že se nová stanice snaží zamířit na maminky s dětmi, respektive na ty ženy, které jsou doma samy a chtějí se nějak bavit u předem prověřené zábavy, kterou dlouho neviděly. Na druhou stranu se dá říci, že Telka není nic jiného, než jakési recyklační centrum TV Nova.

Samotný slogan Novy to potvrzuje. Vedení Telky se chlubí tím, že si pro diváky připravili jen to nejlepší, co NOVA za devatenáct let své historie natočila a odvysílala. Pokud patříte mezi milovníky Kolotoče, Riskuj, Ulice, Pojišťovny štěstí, zde si je můžete užívat stále dokola do umdlení.

Zavzpomínejte spolu s námi na nezapomenutelné hlášky a oblíbené tváře, prověřte své vědomosti u populárních soutěží, ve kterých se hrálo a také vyhrávalo, a zasmějte se u nejúspěšnějších seriálů. Zkrátka si vychutnejte všechny pořady, které jste milovali!

Je samozřejmé, že zlí jazykové k výčtu programů budou vždy přidávat věty typu“ „To víte, takové staré blafy by si na vlastní televizi už pouštět nedovolili.“ Pravdou ale zůstává, že i v těchto pořadech se urodilo mnoho zábavného a některé kusy na youtube přežívají a baví dodnes, i když je to většinou zábava na něčí účet. Vše rozhodně není špatné, najde se zde satira, zábavné pořady i talkshow. Určitě si rádi zavzpomínáte na bláznivé scénky z pera skvělého baviče Petra Novotného v pořadech Dobroty a Novoty. Určitě potěší i reprízy neméně úspěšného pořadu Zlatá mříž, Čundrcountry show, Hogo Fogo nebo Politické harašení.

Stanice Telka u vás doma

Pokud se těšíte na Telku, můžete se radovat. Protože na rozdíl od sportovní nebo hudební Novy, je stanice Telka volně šiřitelná pozemním digitálním vysíláním. Stačí si ji najít přes multiplex 4 nebo si ji zvolit v nabídce kabelových a IPTV televizí. Telku navíc brzo najdete i v satelitním vysílání, takže neváhejte a jděte se bavit jako zamlada.