Recepty Láďa Hruška

Určitě jste již slyšeli a samozřejmě i viděli Ladislava Hrušku na televizních obrazovkách Novy, kde nyní předvádí až neuvěřitelné recepty. A slaví takový úspěch, že se chystá jeho zbrusu nový pořad o vaření, který se představí v září roku 2014. Ano recepty Ládi Hruška jsou v současné době hitem TV Nova.

Inspektor a kulinářský experimentátor Láďa Hruška

Kdo hraje na TV Nova prim ve vaření? Jednoznačně Ladislav Hruška. Ačkoliv je vystudovaným pedagogem, vyučování se nevěnuje a plně se soustředí na práci reportéra. Do podvědomí diváků se prvně zapsal jako nepříliš úspěšný reportér televize Prima. Změnil ovšem stáj a jeho hvězda začala stoupat na Nově, kde začal jako Potravinový inspektor. A s diváckým útlumem obliby Jiřího Babici se začal Hruška objevovat v Televizních novinách stále častěji jako kuchyňský experimentátor, což u diváků zvedlo vlnu zájmu. Tak velkou, že získal možnost vytvořit vlastní pořad Vaříme s Láďou Hruškou.

Dnes je Láďa Hruška a jeho recepty neodmyslitelný fenomén televize Nova. Televize se nechala slyšet, že „není dne, aby v redakci nezvonil telefon…“ právě kvůli Hruškovi a jeho receptům. Lidé si ho tak oblíbili, že mu recepty i sami nabízejí. A máte se na co těšit. Vedle samostatného pořadu vznikne i Láďova knižní kuchařka. Přitom Láďa sám doma moc často nevaří. Maximálně jen o víkendech, když má chuť na něco dietního, například zapečenou cuketu. Trochu v protikladu tomu jde ovšem jeho obliba staré dobré a poctivé české kuchyně, jak sám říká: „takové ty babičkovské recepty.“ Nejvíce pak ty zapomenuté, které může oprášit jako své recepty do pořadu.

Vystřídá kulinář Láďa Hruška kuchaře Jiřího Babicu?

Co na Láďovu stoupající hvězdu ale řekne Jiří Babica a hlavně jeho upadající pořad Babicovy dobroty? Vystřídají se v programu TV Nova? Zlákat lidi na smažené kuřecí kůže, pizzu z pomazánkového másla dovede snad jen Láďa a je tak přísným konkurentem Babicova hesla „… vařím levně.“

Babica vsadil na jednoduchost, prudernost surovin a jednoduchou přípravu. Láďa jde dál – přednáší recepty na oblíbené pochoutky, které dělá jinak a často více jak o polovinu levněji, dokonce s vyúčtováním. Láďa Hruška cílí již několik měsíců na ještě více obyčejné a méně zkušené kuchaře, než Jiří Babica, díky čemuž má větší diváckou základnu. Díky němu dovedou lidé z potravin „co dům dal“ stvořit cokoliv. Nevšední recepty Ládi Hrušky se stali nejvyhledávanějšími recepty na českém internetu.

Případný souboj o diváky mezi pořadem Jiřího Babici a Ládi, komentuje experimentátor tak, že nechce a vlastně ani nehodlá nahrazovat pana Babicu. Cítí k němu dokonce jakousi profesionální úctu, když zmiňuje, že Babica je kuchař, kdežto on sám je jen vařič a experimentátor.

Kulinářský pořad Ladislava Hrušky

Jak bude nový, a jistě nejsledovanější, kulinářský pořad vypadat? V každém díle divákům televize Nova představí Láďa Hruška tři nejlepší a divácky nejoblíbenější recepty na dané téma či surovinu. Vtipné je, že se Hruška nepovažuje za kuchaře, takže bude vařit v civilu a zůstane mu jen kuchařská čepice jako doplněk a symbol kuchařů.

Ačkoliv je okolo pořadu vcelku poprask, dle slov Ládi se nebude jednat o žádnou show. Půjde spíš o minipořad, který formou opakování a připomenutí představí nejúspěšnější recepty, které zatím za půl roku uvařil v rámci Televizních novin. Pořad bude mít i několik etap. V první se představí díly, které jsou již nyní natočené a které představí recepty, pod které se sám Hruška podepisuje a zaručuje jejich „vau“ efekt. Teprve v další etapě pořadů se přistoupí k vaření dosud neodzkoušených receptů – půjde tedy o premiéry. Nu, s chutí do toho...