Volejte Novu

Volejte Novu je pořad, který je doslova nabitý informacemi. Pokaždé vám přinese mnoho poutavých a zajímavých reportáží ze zákulisí Novy, nabídne vám každou sobotu program na měsíce dopředu a díky tomu můžete být stále v obraze. Moderátoři televize Nova vám ve svém pořadu odpoví na všechny vaše dotazy a také vám přiblíží seriály a filmy, které si pro vás televize nachystala.

Pořad Volejte Novu

V programu televize Nova se můžete už dlouhá léta setkávat se dvěma pořady, které ji provázejí vlastně celou její existenci. Vedle Televizních novin se pravidelně můžete setkávat s pořadem Volejte Novu, který plynule navázal na původní verzi pořadu Volejte řediteli. To se změnilo v roce 2003, kdy se se změnou majitele a vedení celé televize změnil i název a koncepce pořadu. Na změnu názvu si diváci zvykli rychle, hlavně díky tomu, že nepřišli o možnost ptát se na věci, které je právě zajímají nebo tíží a mají co dělat se směřováním, náplní nebo programem na Nově.

Takže to nejdůležitější lidem zůstalo: stále se mohou každou sobotu v pravé poledne dozvědět o chystaných novinkách na obrazovkách TV Nova, zjistit co se děje a co se chystá v zákulisí. Stejně tak se diváci mohou dozvídat spoustu zajímavých informací a drbů o osobnostech z jejich oblíbené televize.

Moderátor vám odpoví

Pokud vás něco zajímá ohledně Novy, jejího programu, její strategie a zkrátka cokoliv o ní a o jejích moderátorech, hercích a pořadech, stačí zavolat do pořadu Volejte Novu. Nejlepší je samozřejmě zkusit dohledat odpověď na vaše otázky na webových stránkách Novy a jejích dceřiných televizích. Pokud ale svou odpověď nemůžete najít a nebo jen nemáte přístup k internetu či zkrátka rádi telefonujete, neváhejte zavolat během vysílacího času na číslo, které vidíte na obrazovce při sledování pořadu. Když budete mít štěstí, dovoláte se přímo do studia do živého vysílání a nějaká známá novácká tvář vám odpoví. Takže nejenže se dozvíte co potřebujete, ale budete i v televizi!

Původní tvář pořadu – Volejte řediteli

Podobně jako většina filmů a seriálů, i pořad Volejte Novu má svůj předobraz. A to přímo ve svém originálním předchůdci – Volejte řediteli. Pořad běžel ještě v dobách, kdy byl ředitelem televize Nova Vladimír Železný. A právě ten se stal tváří a později i často satirovanou ikonou pořadu. Pořad pokaždé uváděl dnes již legendárním pozdravem "Dobrou chuť, pokud zrovna obědváte." Přímo z úst ředitele televize jste se dozvěděli vše o novinkách, které nás čekaly v nejbližších dnech na obrazovkách televize. Kromě toho ale Vladimír Železný v pořadu diskutoval, respektive vedl monology, o politice a jiných věcech, často s mravoučnou tématikou a z pořadu se tak často stávalo okénko k jeho prezentaci, která byla často více či méně demagogická. Postupem času v pořadu monology zabíraly větší a větší část. Navíc v pořadu začal řešit i své vlastní spory a tak se brzo televize Nova i samotný Železný začali potýkat s žalobami na téma ovlivňování diváků a podávání demagogických informací. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dokonce určitou dobu hrozila televizi odebráním licence, ovšem brzo bylo řízení pozastaveno.

Vraťme se ale k hlavnímu tématu a to k hlavní náplni a charakteru pořadu. Stejně jako dnes, i řediteli se volalo rovnou do studia, kde v přímém přenosu odpovídal na rozličné dotazy diváků. Ti pořad velice vítali, protože v dobách bez internetu neměli často jinou možnost, jak se dozvídat o novinkách v televizi.

Volejte řediteli jako světový unikát

ve své původní formě byl pořad Volejte Novu vskutku originální pořad, který nikde na světě neměl obdoby.