Vyhledávač Yoopy.cz

Vyhledávač Yoopy.cz je webová služba pod hlavičkou tn.cz, která nabízí vyhledání a srovnání produktů. Je snadné zjistit, pokud máte již vybraný produkt a jen ho potřebujete vyhledat, v jakém internetovém obchodě jej prodejci nabízí, a srovnat, kde je nejvýhodnější ho koupit. Toto ovšem nabízí i ostatní vyhledávače. To, o co se snaží Yoopy.cz, nového serveru televize Novy (přesněji skupiny CET 21), je zacílit produkt a srovnat ho podle Vámi zvolených požadavků, či když zadáte parametry produktu (u notebooku třeba rychlost procesoru, kapacita a výdrž baterie). Jde tedy o vyhledávač, který by měl umět zákazníkům i poradit, který výrobek odpovídá jimi zadaným kritériím nejlépe, a pomůže tak ušetřit čas i peníze.


Ve vyhledávači Yoopy.cz lze vyhledávat produkty na základě jejich popisu tak, jak je zákazník zvyklý i z jiných vyhledávačů. Do hledacího pole napíše zákazník název či značku hledaného produktu, a Yoopy.cz zadané produkty najde. Našeptávač samozřejmě napovídá, co vše můžete u nás najít (značky, kategorie, výrobky) v souvislosti s Vámi hledaným produktem.
Kromě toho portál Yoopy.cz nabízí i třídění zboží podle kategorií. Víte-li tedy, do jaké kategorie Vámi hledaný produkt spadá, stačí na hlavní stránce kliknout na název dané kategorie, a výrobky z ní se Vám otevřou. Takto jsou produkty na Yoopy.cz tříděny do více než 500 kategorií, což velmi usnadňuje vyhledávání. V rámci každé kategorie jsou upřednostněny ty, které mají zákazníci nejraději, lze je ale třídit i podle množství jiných, Vámi zvolených parametrů.


Pokud vlastníte internetový obchod a rádi byste, aby se produkty z Vašeho obchodu objevily na Yoopy.cz, je nutné se zdarma zaregistrovat na serveru Yoopy.cz. Protože Yoopy.cz používá stejnou databázi internetových obchodů jako Jyxo a Zboží (služba, kterou již provozujeme déle), objeví se po zaregistrování Vašeho obchodu jeho produkty na obou portálech. Jyxo Zboží zobrazí produkty většinou do dvou dnů, kvůli testování to službě Yoopy.cz někdy trvá i trochu déle.


Až bude uvedena a vyladěna finální verze Yoopy.cz, bude v jeho rámci možno inzerovat firmy nebo produkty díky kontextové reklamě či sponzor kategorie. Protože zatím probíhá testování vyhledávače Yoopy.cz, nejsou zatím vyladěny všechny chyby a nedostatky – tímto se omlouváme všem zákazníkům, kteří už nyní vyhledávač používají. Každý zákazník, který by se chtěl zapojit do testování či měl návrh na zlepšení Yoopy.cz a chtěl ho vyhledávači poslat, může tým Yoopy.cz kontaktovat na adrese This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Případně lze kontaktovat pracovníky přímo přes formuláře na stránkách tn.cz.